Relacja z XXX Igrzysk LA Dzieci

29.05.18 na stadionie MOSiR Ruda Śląska, odbyły się XXX Igrzyska LA Dzieci, w których udział wzięli uczniowie szkół podstawowych miasta Ruda Śląska. Nasza szkoła była reprezentowana przez 32 uczniów z klas IV – VI. Młodzi sportowcy mierzyli swoje siły w konkurencjach biegowych, rzutowych i skocznościowych. Mimo wysokiej temperatury, zawodnikom udało się uzyskać wiele wartościowych wyników. Reprezentanci SP 2 pięciokrotnie stawali na podium! Złoto wywalczyli: Marcin Frank w biegu na 600 metrów oraz Dawid Szymański w skoku w dal. Brązowe medale zawisły na szyjach: Oliwii Górowskiej (bieg na 300 metrów), Marcela Matwija (bieg na 600 metrów) i Marty Wojciech (skok w dal). Gratulacje zarówno dla medalistów, jak i wszystkich zawodników którzy stanęli do rywalizacji i pokonali własne słabości.

uczestnicy:

klasy IV: