Rekrutacja do klasy 1-szej

W dniu 4 marca 2024 r. rozpocznie się w Rudzie Śląskiej nabór na rok szkolny 2024/2025 do klas pierwszych szkół podstawowych. W bieżącym roku zarówno zgłaszanie dzieci zamieszkałych w obwodzie szkoły jak i rekrutacja kandydatów na wolne miejsca w szkołach znajdujących się poza obwodem właściwym dla miejsca zamieszkania dziecka, będzie odbywała się za pomocą elektronicznego systemu naboru VULCAN.

Uprzejmie Państwa prosimy, aby w terminie od 4 do 15 marca 2024 r. założyć konto na platformie naboru, a następnie dokonać elektronicznego zgłoszenia lub złożenia wniosku i dostarczyć niezbędną dokumentację do właściwej szkoły.

Wszelkie informacje dotyczące zasad dokonywania zgłoszenia i składania wniosków, a także terminarz naboru znajdują się na stronie internetowej szkoły, na oficjalnej stronie Miasta Ruda Śląska, a także na platformie naboru, która znajduje się pod adresem:

Poniżej udostępniamy również szczegóły rekrutacji dotyczące naszej szkoły, uchwałę Rady Miasta Ruda Śląska oraz Zarządzenie Prezydenta Miasta Ruda Śląska z podanymi terminami rekrutacji, a także rekrutacji dodatkowej.