Finał Zawodów Koszykówki Chłopców do klas VI (Igrzyska Dzieci)

W dniu 17.01 odbył się Finał Zawodów Koszykówki Chłopców do klas VI (Igrzyska Dzieci), rozgrywanych w ramach Miejskich Igrzysk Dzieci. Mecze rozgrywane były w hali MOSiR-u w Nowym Bytomiu. W gronie czterech finalistów znalazła się drużyna naszej szkoły, która w rozgrywkach grupowych (rozgrywanych dzień wcześniej) okazała się najlepsza. W półfinale nasi chłopcy rywalizowali z drużyną SP 6. Po zaciętym i wyrównanym boju wynik końcowy brzmiał: 12:11 dla SP 6. Pozostał żal, bo mimo trudu i starań pozostała nam walka tylko o 3 miejsce. Naszym rywalem była drużyna SP 24. Mecz toczył się w podobnym stylu i według podobnego scenariusza jak nasze wcześniejsze spotkanie, tzn. było dużo walki a wynik cały czas oscylował około remisu. Ostatecznie, wynikiem 12:11 zwycięstwo odnieśli nasi rywale, którzy tym samym usadowili się na najniższym stopniu podium. W finale naprzeciwko siebie stanęły drużyny SP 1 i SP6. W naszej drużynie po zawodach poczucie niedosytu i niewykorzystanej szansy mieszało się z zadowoleniem, zadowoleniem z postawy którą nasi chłopcy zaprezentowali. W czasie gry zostawili bowiem na boisku całe swoje serce. Jesteśmy 4 drużyną w Rudzie Śląskiej, a do podium zabrakło przede wszystkim trochę szczęścia.

Skład SP 2: Szczęśniak, Szymański, Matwij, Piwoń, Osadnik, Rojek, Sowa, Braszczok, Zbytniewski, Budziński.