Międzynarodowy projekt eTwinning łączący język niemiecki, angielski i polski pt." Multi-Culti Christmas around Europe".

Od listopada chętni uczniowie z klasy 7a oraz 8 brali udział w projekcie międzynarodowym eTwinning, którego celem było przybliżenie tradycji bożonarodzeniowych. W projekcie brały udział szkoły z 11 krajów:

Polski, Czech, Gruzji, Portugalii, Hiszpanii, Włoch, Grecji, Serbii, Bułgarii, Rumunii oraz Łotwy.

Podczas pracy nad projektem uczniowie rozwinęli się pod względem językowym, ponieważ wykorzystywali nie tylko swój język ojczysty ale także język niemiecki oraz język angielski.

Pierwszym zadaniem w projekcie było przedstawienie się w języku angielskim.

Następnie uczniowie przygotowali własnoręcznie wykonane kartki z życzeniami w języku polski, niemieckim i angielskim oraz wysłali je do Włoch, Portugalii, Hiszpanii oraz Bułgarii.

Kolejnym etapem projektu było zebranie informacji o tradycjach bożonarodzeniowych zarówno polskich jak i z krajów niemieckojęzycznych. Uczniowie przygotowali plakaty a nauczyciele prowadzący projekt zebrali wszystkie informacje i stworzyli prezentację, gdzie przedstawione są tradycje z wszystkich krajów biorących udział w projekcie.

Christmas CUSTOMS - Prezentacja (canva.com)

Przed świętami Bożego Narodzenia nagraliśmy również życzenia (po polsku, niemiecku i angielsku) oraz piosenkę "Pada śnieg" (po polsku i po niemiecku).

FILM1 >>>

FILM2 >>>

Wielką radość sprawiło uczniom otwieranie kopert z kartkami, które otrzymali z innych krajów.