Rozwijanie kompetencji czytelniczych - Światowy Dzień Pluszowego Misia 25.11.2016r.

Czytanie jest swoistym kluczem do wiedzy, która zapewnia człowiekowi sukces.

Książka odgrywa ogromną rolę w kształtowaniu osobowości i postaw młodych ludzi. Umiejętnie dobrana, ma szansę wzmacniać w człowieku to, co najlepsze,
stać się ważnym elementem jego samorozwoju.

W piątek, 25 listopada odbyło się spotkanie uczniów klasy 3d oraz uczniów klasy 1a.
W ramach rozwijania kompetencji czytelniczych oraz rozpowszechniania czytelnictwa wśród dzieci uczniowie klasy 3d czytali swoim młodszym koleżankom i kolegom wybrane fragmenty książek o misiach. Dzieci słuchały w skupieniu.
Poznaliśmy historię związaną z powstaniem Światowego Dnia Pluszowego Misia, a także słuchaliśmy fragmentów książki Cz. Janczarskiego „Miś Uszatek”, które wspaniale przeczytali uczniowie klasy 3. Miło było przytulić się do pluszaków i słuchać przygód Uszatka. Na zakończenie wspólnie bawiliśmy się, śpiewaliśmy i rysowaliśmy.

Pozdrawiamy wszystkich lubiących ciekawe opowieści!