Klimat to temat! Perspektywa kobiet - gratulacje!

Dziękuję za udział w programie Klimat to temat! Perspektywa kobiet. Cieszę się, że udział w programie poszerzył Waszą wiedzę na temat przyczyn i skutków zmiany klimatu.

Gratuluję przeprowadzenia wielu ciekawych działań w szkole. Przeprowadziliście wiele scenariuszy zajęć na różnych przedmiotach, co na pewno pozwoliło uczniom i uczennicom na spojrzenie z różnych perspektyw na zjawisko zmiany klimatu. Nie znalazłam informacji na temat wykorzystania naszych scenariuszy bazowych. Na pewno warto od nich zaczynać pracę w szkole, aby wprowadzić młodzież w tematykę.

Oprócz lekcji przeprowadziliście kilka ciekawych konkursów. To dobra forma zaangażowania zarówno starszych jak i młodszych uczniów i uczennic. Sami mogą wtedy aktywnie uczestniczyć w zdobywaniu wiedzy, co sprawia, że zdobywają więcej wiedzy i umiejętności.

Skupiliście się również na działaniach poświęconych plastikowi. Mam nadzieję, że przyczyniły się one do ograniczenia używania tego surowca. Takie działania mogą zostać wykorzystane do dalszej pracy w szkole i prowadzeniu inicjatyw na rzecz ograniczenia plastiku w naszym życiu. Warto też zwracać wtedy uwagę na globalne współzależności.

Podjęliście się również odważnej inicjatywy przeprowadzenia debaty oxfordzkiej. Ciekawa jestem, jakie były jej wyniki. Forma dyskutowania rozwija umiejętności argumentacji i prowadzi często do głębokich przemyśleń na temat naszego własnego zdania na dany temat.

Bardzo dziękuję za Wasze zaangażowanie.

Marta Jackowska-Uwadizu