Wycieczka do Tarnowskich Gór

W dniu dzisiejszym klasy 5c, 5d, część 5a oraz Dawid z klasy 6 pojechali na wycieczkę do tarnogórskich gwarków. Najpierw uczniowie uczestniczyli w warsztatach w bytomskim muzeum pt.:"Malowanie światłem i cieniem". Zabawa z piaskiem okazała się bardzo inspirująca i powstały piękne obrazy. Po zobaczeniu kamieniczek na rynku oraz najstarszego kościoła w Bytomiu uczniowie pojechali na Kopiec Wyzwolenia w Piekarach Śląskich. Kolejnym etapem wycieczki była Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach oraz pobliski Skansen Maszyn Parowych . Fajnie było przejść się podziemnymi chodnikami patrząc na miejsca gdzie ciężko pracowali gwarkowie oraz płynąć podziemną łódką. Myślę,że dla każdego wycieczka była atrakcyjna i wiele nowych, ciekawych informacji przekazała nam pani Przewodnik. Oby takich wycieczek było więcej!!