6A i 5A we Wrocławiu

17 maja w czwartek klasy 5a i 6a wybrały się na wycieczkę do Wrocławia. Aura nie była sprzyjająca, ale udało się nam zwiedzić wszystko, co zostało zaplanowane.

Pierwszym punktem był POKAZ GRAJĄCYCH FONTANN oraz spacer po OGRODZIE JAPOŃSKIM, który jest namiastką ogrodów kraju kwitnącej wiśni. Ogród Japoński został umiejscowiony w Parku Szczytnickim, w rejonie Hali Ludowej przy ulicy Mickiewicza. Kompleks jest jednym z nielicznych śladów, które pozostały po Wystawie Światowej zorganizowanej w 1913 roku. Następnie udaliśmy się w kierunku Ostrowa Tumskiego. To najstarsza część Wrocławia, pozostałość pierwszej osady tu odkryte pochodzą z X w. Przez wieki podlegała władzy kościelnej, dzisiaj to nastrojowe miejsce, popularne wśród zakochanych, spacerowiczów i turystów. Popularnym miejscem spotkań i atrakcją turystyczną jest Most Tumski między Wyspą Piaskową a Ostrowem. Od kilkunastu lat zakochani wieszają na nim kłódki, symbolizujące trwałość ich miłości. Kłódki różnej wielkości, o różnych kształtach zwróciły uwagę uczniów. W końcu przyszedł czas na PANORAMĘ RACŁAWICKĄ. Panorama Racławicka  to obraz przedstawiający bitwę pod Racławicami, w której uczestnicy Insurekcji pod wodzą Tadeusza Kościuszki pokonali Rosjan. Obraz wystawiany jest w specjalnie zbudowanej rotundzie - muzeum Panorama Racławicka we Wrocławiu. Monumentalne malowidło Panorama Racławicka ma długości 114 metrów i wysokości piętnastu metrów. Powstało w latach 1893-1894 we Lwowie, w setną rocznicę Powstania Kościuszkowskiego (1794). Pomysłodawcą i głównym autorem obrazu był lwowski malarz Jan Styka. Kolejnym punktem naszej wycieczki było Stare Miasto, zabytkowe kamieniczki JAŚ i MAŁGOSIA, JATKI, RYNEK. Na Rynku zaczęło się szaleństwo z bańkami, które były naprawdę duże i robiły ogromne wrażenie.

W ten sposób zakończyliśmy naszą wycieczkę i udaliśmy się w stronę domu.