Śniadanie daje moc - listopad 2014

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień. Dlatego też nauczyciele klas I-III naszej szkoły przystąpili do ogólnopolskiego programu " Śniadanie Daje Moc ", którego organizatorem jest Partnerstwo dla Zdrowia, oraz Instytut Matki i Dziecka - wiodącej w kraju instytucji naukowej i medycznej. W czasie zajęć edukacyjnych , nauczyciele przekazywali najmłodszym cenne informacje, w oparciu o 12 zasad zdrowego odżywiania. Ukoronowaniem tych działań edukacyjnych było zorganizowanie 7 listopada zdrowego śniadania w każdej klasie, z pomocą oczywiście rodziców. Był także film edukacyjny , pogadanka z pielęgniarką szkolną, konkurs wiedzy, no oczywiście samodzielne przygotowanie i i wspólne spożywanie zdrowego posiłku. Było kolorowo. pachnąco no i oczywiści zdrowo. Dzieciaki miały ogromną frajdę nie tylko z dzielenia się z innymi, ale także spróbowania innych smaków.