Zawody lekkoatletyczne 11.09.2017

W dniu 11.09.2017 na nowym stadionie lekkoatletycznym w Rudzie Śląskiej, odbyły się Szkolny Igrzyska Lekkoatletyczne, które to oficjalnie otwierały nowy obiekt. Na imprezę sportową oprócz olbrzymiej ilości szkół i uczniów z naszego miasta, przybyły również władze Rudy Śląskiej, jak i sławni byli lekkoatleci (Sebastian Chmara, Paweł Januszewski).
Po oficjalnych powitaniach, przemowach i oczywiście rozpaleniu znicza olimpijskiego przeszedł czas na rywalizację sportową.
W kilkunastu konkurencjach biegowych, rzutnych i skocznych brało udział aż 48 uczniów Szkoły Podstawowej nr 2, wielu z nich zajęło wysokie lokaty, lecz na podium dostali się tylko trzej:

- Jakub Janus, klasa VII (bieg 60m) - I miejsce
- Tomasz Pietruszka, klasa VII (skok w dal) - III miejsce
- Wiktoria Biernacka, klasa III gimnazjum (skok wzwyż) - III miejsce

Gratulujemy i dziękujemy wszystkich uczniom za sportowego ducha walki pokazanego podczas rywalizacji.