Spotkanie autorskie z Waldemarem Cichoniem

5 marca naszą szkołę odwiedził autor książek o lubianym przez dzieci zwariowanym kocie Cukierku. Dzieci miały okazję poznać wiele ciekawostek o tym, jak to jest być pisarzem, o tym jak to się stało, że powstała książka o kocie łobuzie, o tym jaką drogę musi przejść książka, aby być prawdziwą książką, wreszcie o tym, że warto czytać bo wtedy człowiek zdobywa wiedzę.

Pan Cichoń opowiedział o prawdziwym Cukierku, Marcelu i Maćku, którzy byli inspiracją pisarską. Był też czas na wysłuchanie fragmentów książki czytanych przez samego Autora oraz zadawanie pytań przez dzieci. Na koniec chętni uczniowie otrzymali autograf w wybranej książce. Dzieciom spotkanie bardzo się podobało. W ciągu godziny od wydarzenia wypożyczyłam z biblioteki wszystkie książki Pana Cichonia (a trochę ich mam:)

Po spotkaniu nasza szkolna biblioteka wzbogaciła się o kilka egzemplarzy książek o kocie Cukierku (w tym "Cukierku, ty łobuzie!" w tłumaczeniu na język śląski) oraz książkę "Zdarziło sie na Ślonsku". Bardzo dziękujemy!

Spotkanie odbyło się w ramach realizacji zadań Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 - 2025