Najlepsi w mieście i jedni z najlepszych w województwie!

Komisja Konkursowa Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach, składająca się z przedstawicieli Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Katowicach, Wydziału Prewencji KWP w Katowicach oraz Gabinetu Komendanta Wojewódzkiego Policji KWP w Katowicach, przyznała miejsca w konkursie „Odblaskowa szkoła”.

Miło nam poinformować, że zajęliśmy wysokie 13 miejsce w województwie na 141 szkół startujących w tej edycji konkursu. Spośród wszystkich placówek w naszym mieście byliśmy najlepsi, a następna rudzka szkoła znalazła się na 49 miejscu. Realizacja 14 dużych zadań konkursowych, za które zdobyliśmy łącznie 1219 punktów, nie była łatwa. Musieliśmy m.in.:

• wykazać się wyposażeniem uczniów w kamizelki i elementy odblaskowe,
  • zorganizować konkursy (plastyczny i wiedzy),
  • zorganizować przedstawienie teatralne z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego z udziałem seniorów,
  • rozpropagować konkurs w lokalnej prasie (artykuł o naszej akcji ukazała się w Wiadomościach Rudzkich), w internecie oraz na gazetkach szkolnych,
  • ułożyć słowa piosenki o tematyce BRD,
  • zmobilizować uczniów do nakręcenia filmików o odpowiedzialnym zachowaniu na drodze,
  • stworzyć plac manewrowy na boisku szkolnym na potrzeby przyszłych egzaminów na kartę rowerową,
  • uzyskać opinię Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Miejskiej Policji
  • i wreszcie przygotować stosowną prezentację – sprawozdanie z realizacji tych wszystkich działań, w które zaangażowana była cała społeczność szkoły, czyli: uczniowie, nauczyciele, rodzice, dyrekcja szkoły, a także pracownicy niepedagogiczni.

Jesteśmy przekonani, że osiągnęliśmy główne cele konkursu, czyli kształtowanie właściwych zachowań uczniów w czasie drogi do i ze szkoły oraz zdobycie przez nich wiedzy na temat przepisów ruchu drogowego.

Monika Kijowska