Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa.

#NPRC

Serdecznie zapraszam do biblioteki szkolnej po nowości wydawnicze zakupione ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Wszystkie zakupione nowości zostały już opracowane i trafiły na półki. Myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie, bo nasza oferta jest teraz naprawdę bogata.
Mamy komiksy dla młodszych i starszych, w tym komiksy paragrafowe, w których czytelnik sam decyduje o przebiegu wydarzeń. Bajki, opowiadania i książki z dużą czcionką dla uczących się czytać. Książki z dreszczykiem, przygodowe, detektywistyczne, młodzieżowe i fantastyczne. Książki o historii Polski, chemii, matematyce, biologii... Brzmi poważnie? Zapewniam, że są ciekawsze od szkolnych podręczników! Mamy również książki z okienkami, ruchomymi obrazkami, trójkolorowymi soczewkami a nawet z alfabetem Braille'a  Wypełniły się także regały z lekturami.
Dzięki pozyskanym środkom powstał również bardzo wygodny kącik czytelniczy. Nowe worki sako (pufy) i regał ekspozycyjny wypełniony nowościami zachęcają do częstszego wpadania do biblioteki.
W bibliotece pojawiła się także nowa ścianka reklamująca czytanie.
Książek mocno zaczytanych mam baardzo dużo, dlatego postanowiłam części z nich dać nowe życie.
BIBLIOTEKA SP2 -  Wstąp i doładuj wyobraźnię!
Izabela Ochocka