Kiermasz świąteczny, rozstrzygnięcie konkursów wielkanocnych

Dzisiaj w naszej szkole odbyło się rozdanie nagród uczestnikom konkursu Towarzystwa Przyjaciół Dzieci i naszej szkoły na „Najpiękniejszą wielkanocną pisankę” oraz konkursu na „Palmę wielkanocną”.
W tegorocznym konkursie wzięło udział 35 placówek oświatowych. Nagrody przyznano w wielu kategoriach wiekowych a wręczał je Prezes rudzkiego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci -p. Bronisław Wilk. Wśród osób zwiedzających wystawę były także studentki z Moskwy (Rosja), które odbywają praktyki w Gimnazjum nr 5.
Zadaniem uczestników było stworzenie oryginalnej, wyjątkowej własnoręcznie wykonanej pisanki z dowolnie wybranych materiałów.
Na wystawie nie ma dwóch takich samych pisanek, wszystkie są bajecznie kolorowe.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy wzięli udział w konkursie oraz rodzicom i opiekunom za zgłoszenie ich do konkursu–zabawy, podtrzymującej piękną polską tradycję własnoręcznego malowania pisanek na Wielkanoc.
To piękny zwyczaj i dobry pretekst do wspólnej zabawy z naszymi pociechami.
Dziekujemy także uczniom klas II za wspaniałe przedstawienie wielkanocne oraz zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wystawy i rozdania nagród.

(M.Stroińska)