Odblaskowa szkoła"- ogólnopolski konkurs dla szkół podstawowych.

Projekt „Odblaskowa szkoła 2023”.

W trosce o bezpieczeństwo naszych uczniów, przystąpiliśmy do konkursu „Odblaskowa szkoła”, organizowanego przez Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach. Głównym celem konkursu jest szerzenie wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz propagowanie bezpiecznego stylu życia w tym zakresie. Powodzenie akcji i ewentualna wygrana wiąże się z koniecznością spełnienia 16 punktów regulaminu konkursu, a są to m. in.:
- wyposażenie uczniów w kamizelki lub elementy odblaskowe ( Ile procent uczniów zostało wyposażonych w kamizelki odblaskowe, w stosunku do ogólnej liczby uczniów uczęszczającej do danej szkoły podstawowej Ilość punktów = ilość % x 4 400);
- nagranie przez uczniów własnej, niepublikowanej piosenki o tematyce bezpieczeństwa w ruchu drogowym (BRD);
-organizacja konkursu plastycznego na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym,
-organizacja konkursu wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym;
-organizacja zajęć pozalekcyjnych, kółek zainteresowań związanych z BRD;
-wykonanie gazetek ściennych;
- nagranie przez uczniów filmu o tej tematyce,
-zorganizowanie przez uczniów akcji promujących bezpieczeństwo pieszych skierowanych do Seniorów;
- promocja akcji w lokalnej prasie itp.
-Opinia Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Miejskiej Policji, oceniająca zakres i poziom podejmowanych inicjatyw.
Uczniów i nauczycieli zachęcamy do udziału w akcji. Prosimy o dokumentowanie wszystkich podjętych w tym zakresie działań.

Monika Kijowska