Ślonski fajer ze bajtlami

1 czerwca w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Dziecka. Do południa uczniowie wzięli udział w rozgrywkach sportowych. Najważniejsza była dobra zabawa.

O godzinie 16.00 rozpoczął się FESTYN RODZINNY “Ślonski fajer ze bajtlami”.
Imprezę poprowadziła Pani Jadwiga Ciękuszewska.
Pani wicedyrektor Halina Duda uroczyście rozpoczęła śląskie świętowanie, zapraszając do uczestnictwa w spotkaniu ze śląską historią i tradycją. Powitano wszystkich zebranych, a szczególnie gości specjalnych:

Pana Michała Pierończyka - Prezydenta miasta Ruda Śląska
Panią Dorotę Tobiszowską - Senator RP
Panią Ewę Chmielewską - Radną miasta Ruda Śląska
Pana Krzysztofa Rodzocha - Radnego miasta Ruda Śląska
Panią Barbarę Siemińską - byłą dyrektor SP2
Pana Jakuba Wyciślika - przedstawiciela Związku Górnośląskiego koło Kochłowice
Pana Andrzeja Malisza - przyjaciela SP2 wspierającego edukację regionalną

Wszyscy obecni mogli liczyć na dobrą zabawę. W części artystycznej Pani Dorota Pacholarz oraz uczennica klasy 6a - Zuzanna Wieczorek - zaprezentowały piosenki biesiadne. Ponadto mogliśmy zobaczyć spektakle przygotowane przez Panią Danutę Krzymyk “Strzygi i beboki” i “Wodzionka” oraz inscenizację klasy 2c pod kierownictwem Pani Sabiny Ogierman “O czerwonym pieronie z Bykowiny i czornyj bestyji”. Nie mogło zabraknąć “Trojaka”, śląski taniec wykonali uczniowie klasy 1a. W świat muzyki wprowadziły nas uczennice Zuzanna Beck, Pola Pilecka oraz Anna Stalmach. Dużą atrakcją był występ aż dziewięciu grup tanecznych Studia Tańca i Choreografii Emocja pod kierunkiem Pani Anety Wysoczańskiej.

Dla miłośników aktywności fizycznej przygotowane zostały konkurencje sportowe (bieg rodzinny, rozgrywki gry w koszykówkę, DART).
Dużym zainteresowaniem cieszyły się takie atrakcje jak:
fotobudka
malowanie twarzy
animacje taneczne
animacje harcerzy
dmuchana zjeżdżalnia
lody dla ochłody

Nie zabrakło oczywiście ślonskich maszketów: kołoczy, krepli, zist. Można było skosztować wuszt, krupnioki z grilla, chlyb z tustym i łogórkiem kiszonym, żur i placki z blachy.
Ok. 19.00 podsumowano wyniki konkursu nt. wiedzy o Śląsku i konkurencje sportowe.
Wszyscy na “Ślonskim fajerze z bajtlami” dobrze się bawili.
To dzięki sponsorom oraz pracownikom SP2 mogliśmy spędzić tak wspaniałe czwartkowe popołudnie.