Klasy 1a, 2a i 2d w Osikowej Dolinie

W piątek 9.12.2016 klasy 1a, 2a i 2d wybrały się na wycieczkę do Osikowej Doliny.

Artystyczne warsztaty z wiórków drewna osikowegosą niebanalną formą edukacji, rozwoju kreatywności i zdolności manualnych poprzez zabawę skierowaną do dzieci.

Technika tworzenia z osikowego łyka, to polska tradycja, która powstała na początku XIX w na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej.

Całkowicie naturalny, delikatny surowiec z drewna osikowego początkowo wykorzystywano do wyplatania kapeluszy, koszyków, mat czy dywanów. Z każdym następnym dziesięcioleciem powstawały nowe formy, które pozwoliły na stworzenie ogromnej kolekcji wzorów. Nasi uczniowie wykonali bombki oraz choinki.?

Oprócz wykonanych własnoręcznie wspaniałych dekoracji uczestnicy zabrali ze sobą niezapomniane wrażenia i pozytywną energię, jaką daje czas spędzony w świecie kolorowych osikowych płatków.