Konkurs „Bezpieczny Internet oknem na świat” - podsumowanie.

Na przełomie listopada i grudnia 2021 roku uczniowie klas siódmych i ósmych brali udział w II edycji konkursu Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach pt. „BEZPIECZNY INTERNET OKNEM NA ŚWIAT”. Tematyką konkursu była problematyka bezpieczeństwa w sieci, umiejętnego korzystania z internetowych treści oraz zwracania uwagi na ich charakter.  Postrzeganie Internetu, jako źródła wielu ciekawych informacji, jako możliwość zawierania nowych znajomości, poznawania przyjaciół, pozyskiwania różnorodnych informacji, tak do nauki, jak i poznawania świata.

Uczestnicy konkursu swoje przemyślenia związane z tematem przewodnim konkursu przedstawiali w formie plakatu. Technika wykonania pracy mogła zawierać dowolne formy plastyczne jak i cyfrowe. Szkołę Podstawową nr 2 im. Jana Wyplera reprezentowali uczniowie: Adam Nita, Jakub Styś, Miłosz Kandora – z klasy 7c, Adam Wycisk, Mateusz Pastucha – z klasy 7d, Wiktor Gajda, Emilia Janoszczyk z klasy 8a oraz Tymoteusz Kolasiński z klasy 8c i Hanna Kuś z klasy 8d.

Wszystkie prace uczniów zmuszały do refleksji i uczyły kanonów bezpiecznego korzystania z sieci internetowej.

Krzysztof Chrobok