1 grudnia 2016 Biesiada Śląska

Tradycje związane z rokiem obrzędowym regionu.

Było śpiewnie, tanecznie i smacznie.

Przedstawienie „Jesienno - zimowe spotkanie ze Śląskiem” wystawiła, pod kierunkiem wychowawcy Wiolety Trzebskiej, klasa 3b, bajkę „Czerwony Kapturek i Utopek” przygotowała wychowawczyni pani Magdalena Wizjer z klasą 3c, tańczyć Trojaka nauczyła swoją klasę 2a pani Karolina Sorankowska - Wilk , legendę i prezentację „O Kochlowickim Utopku” swojego autorstwa zaprezentowała pani Mariola Kasperczyk, a  konkurs gwary śląskiej prowadziła pani Anna Seiler.

Uczniowie klas 1 - 3 z zaciekawieniem oglądali i wspólnie śpiewali „Karolinkę” , „Dzieweczkę ze Śląska” „ Szła dzieweczka” i inne piosenki.

Wtórowali im zaproszeni goście: dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 47 i Zaczarowanego Przedszkola, kierownik biblioteki Miejskiej nr 21 pani Beata Kulik, radni Władysław Dryja  i Jakub Wyciślik, przedstawiciel braci górniczej oraz przedstawiciele rodziców.

Oprawę plastyczną imprezy, jak zawsze przepiękną, przygotowała niezawodna pani Maryla Jaskólska.

Po występach przyszedł czas na śląskie jadło: śląski żur, kołocze, śląską kiełbasę, ogórki kiszone i swojski chleb.

A wszystko to dzięki uprzejmości sponsorów:  Firmie Madej i Wróbel, piekarni Poloczek, panu Henrykowi  Duda i ogromnej pracy pań kucharek oraz mam naszych uczniów.

Wszystkim składam serdeczne podziękowania za wsparcie naszej śląskiej imprezy.

Warto powtórzyć taką imprezę za rok. Wiola Trzebska.