Opis innowacji pedagogicznej „Od biblioteki “analogowej” do komputeryzacji”.

Innowacja Od biblioteki “analogowej” do komputeryzacji” jest naszą odpowiedzią na postęp technologiczny, możliwość nowoczesnych metod zarządzania biblioteką a także wyjście naprzeciw wymogom społeczeństwa informacyjnego. Zwłaszcza, że współczesnemu użytkownikowi biblioteki coraz trudniej zaimponować, stąd potrzeba nowych form pracy biblioteki.

Innowacja skierowana jest do uczniów wszystkich klas, pracowników szkoły, rodziców i opiekunów.

Główny cel projektu to podniesienie jakości pracy szkoły przez skomputeryzowanie zasobów biblioteki szkolnej, co daje możliwość korzystania w każdej chwili (przy dostępie do internetu) z jej katalogów. Podjęte przez nas działania mają na celu wdrożenie użytkowników biblioteki do korzystania z technologii informatycznych oraz rozwój kompetencji cyfrowych.

Izabela Ochocka - nauczyciel bibliotekarz