„To ziemia, na której rodzą się diamenty” (św. Jan Paweł II).

Pod od koniec maja komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców i przyznała wyróżnienia w konkursach realizowanych w roku szkolnym 2020/21 w ramach kampanii prowadzonej z okazji 100. rocznicy wybuchu powstań śląskich „To ziemia, na której rodzą się diamenty” (św. Jan Paweł II).

Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły w ramach tej kampanii wzięli udział w wielu konkursach, m.in. na wykonanie utworu o Śląsku: „Śląsk w wierszu i piosence”, na autorską kartkę z przewodnika po miejscach związanych z powstaniami śląskimi ich bohaterami:  „100 najciekawszych miejsc związanych z historią powstań śląskich” oraz w konkursie fotograficznym: „Szkolne izby i kąciki tradycji regionalnej.”

Za wspólną pracę szkoła otrzymała wyróżnienie w konkursie „Szkolne izby i kąciki tradycji regionalnej”.