Lekacja otwarta dla przedszkolaków

W dniu 26 kwietnia gościliśmy w naszej szkole dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 47 z Oddziałami Integracyjnym w Rudzie Śląskiej.

Lekcję otwartą dla przedszkolaków przygotowała klasa IA wraz z wychowawcą Karoliną Sorankowską-Wilk. Temat lekcji dotyczył życia bocianów. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć, jak wygląda nauka w szkole, zasiąść w szkolnej ławce oraz ze starszymi kolegami rozwiązywać zadaniami. W czasie lekcji, zgodnie z założeniami nauczania wczesnoszkolnego, przeplatały się zadania z wielu dziedzin. Dominowała przyroda, były również ćwiczenia matematyczne, polonistyczne, muzyczno–ruchowe, plastyczne, do których bardzo chętnie włączyły się przedszkolaki. Gościom najbardziej spodobały się wykorzystywane na zajęciach pomoce dydaktyczne oraz nowe technologie. Na zakończenie obdarowano się przygotowanymi wcześniej upominkami. Po zajęciach przedszkolaki miały okazję zwiedzić szkołę. Zajęcia sprawiły dużo radości i dostarczyły mnóstwo wrażeń.