Październik w świetlicy szkolnej

Wokół nas jesień

W październiku  przyglądaliśmy się zmianom w przyrodzie, których nie można było nie zauważyć i nie podziwiać. Piękno natury mogło utulić smutek i żal wywołany odejściem lata. Rozmawiając o obserwowanych, interesujących zmianach krajobrazowych i meteorologicznych oraz o pięknych i licznych „skarbach” jesiennych lasów, sadów i ogrodów, z wielką ochotą uwiecznialiśmy nasze spostrzeżenia i nabytą wiedzę na papierze, tworząc przykuwające wzrok prace plastyczne.

Konkurs plastyczny :"Jesienny koszyk pełen witamin" - kredki świecowe i ołówkowe, ołówek, flamastry.

I miejsce Kacper Braszkiewicz  kl.IIIc

II miejsce  Natalia Dąbrowska kl. IIIc

Powstał także „Kącik darów jesieni”, w którym królują przedziwnych kształtów ozdobne dynie.

Zdrowie - ważna sprawa

Początek jesieni to zawsze dobry czas, aby zająć się naszym zdrowiem. W okresie zmiennej pogody, sprzyjającej chorobom, przypominaliśmy sobie zasady zdrowego stylu życia dotyczące ruchu, odżywiania, higieny oraz stosownego ubierania się. Szczególnie dużo uwagi poświęciliśmy odżywianiu, omawiając zasady zdrowego i racjonalnego odżywiania, zwracając szczególną uwagę na szkodliwe działanie niektórych potraw i artykułów spożywczych.

Pandemia COVID-19 i życie według nowych zasad nie jest łatwe !!!

Mycie rąk, maseczki, dystans stały się naszą codziennością. O tej naszej nowej codzienności głosem aktorki Anny Dereszowskiej opowiedziały bohaterki znanych bajek,

a mianowicie: Królewna Śnieżka, Czerwony Kapturek oraz Kopciuszek.

Emocje - stały towarzysz

Każdy człowiek, i duży i mały, kroczy przez życie doznając różnych stanów emocjonalnych. Niektóre są przyjemne, inne trudne. Niemniej należy zdawać sobie sprawę z tego, że istnieją i są nieuniknione, nauczyć się je rozpoznawać i nazywać oraz umiejętnie z nimi postępować, zwłaszcza jeśli mogą wywołać niewłaściwe zachowania i prowadzić do konfliktów lub problemów. O tym właśnie rozmawialiśmy podczas świetlicowych zajęć i braliśmy udział w proponowanych zabawach i działaniach sprzyjających poszerzaniu wiedzy i kształtowaniu postaw w tym ważnym obszarze.

Warsztaty świetlicowe

W październiku, wzorem lat ubiegłych, rozpoczęły się warsztaty świetlicowe. W tym roku szkolnym to:

• Artystyczne dusze, czyli w „Krainie wyobraźni” /zajęcia muzyczno-czytelniczo-plastyczne/
  • „Niteczka” /zajęcia rozwijające kreatywność i zdolności manualne dzieci/

Tematy zajęć październikowych

I. „Artystyczne dusze”, czyli w „Krainie wyobraźni”

- "Podwodny świat - ośmiornica, a może żółw ?"

Pozycja literacka: „Nela na tropie przygód”

Oprawa muzyczna:Between Music, Podwodny świat – muzyka relaksacyjna

Technika plastyczna: pastele suche i olejne

- " Portret Smurfa"