Sprawdzian szóstoklasistów za nami

5 kwietnia uczniowie z klas szóstych pisali swój najważniejszy egzamin w szkole podstawowej - "Test kompetencji po klasie 6". Wszyscy byli bardzo przejęci ale pełni optymizmu. Humory dopisywały.

Zgodnie z nową formułą, która została wprowadzona w ubiegłym roku, sprawdzian składał się z dwóch części. Pierwsza z nich rozpoczęła się o godz. 9:00 i trwała 80 minut lub w przypadku części uczniów, którym przysługuje wydłużony czas pisania sprawdzianu np. dyslektyków, ta część trwała 120 minut. W tej części sprawdzane były opanowanie przez szóstoklasistów wiadomości i umiejętności z języka polskiego oraz z matematyki. Uczmiowie zmagali się zarówno z zadaniami zamkniętymi (w takich zadaniach wybierają jedną poprawną odpowiedź spośród kilku podanych), jak i otwartymi (samodzielnie udzielają odpowiedzi).

Po przerwie, o godzinie 11.45 uczniowie przystapili do drugiej części sprawdzianu - testu z języka angielskiego, który trał 45 minut lub w przypadku dyslektyków do 70 minut. Poniżej arkusze egzaminacyjne:

Część I jezyk polski i matematyka

Część II język angielski arkusz + transkrypcja

Zgodnie z komunikatem Centralnej Komisji Egzaminacyjnej termin ogłaszania wyników sprawdzianu szóstoklasisty to 27 maja 2016 roku. Z kolei data przekazania szkołom wyników i zaświadczeń to 17 czerwca. Czekamy z niecierpliwością.