Edukacja filmowa klas IV - VI

10 listopada w ramach edukacji filmowej i szeroko rozumianej edukacji medialnej i obywatelskiej, uczniowie klas IV – VI odwiedzili kino „Patria” w Nowym Bytomiu.

Wzięli udział w seansie filmowym „Piotruś. Wyparawa do Nibylandii. To nowe podejście do historii klasycznych postaci stworzonych przez J.M. Barriego i doskonała adaptacja ponadczasowej, cudownej opowieści pełna magicznych przygód, którym towarzyszy wspaniała muzyka i urzekające piosenki. Film opowiada historię osieroconego chłopca, który trafia do magicznej Nibylandii. Będzie się tam bawił i stawiał czoła niebezpieczeństwom, a w końcu odkryje swoje przeznaczenie — zostanie bohaterem, którego już na zawsze wszyscy będą znali jako Piotrusia Pana.

Przedstawiona w filmie historia całkowicie odchodzi od znanego i uwielbianego pierwowzoru. To opowieść o narodzinach legendy Piotrusia, a zarazem klasyczna podróż bohatera. Stworzyliśmy szalony świat pełen kolorów i kształtów, a także niespotykanych gdzie indziej fantastycznych obrazów, sprawiających wrażenie, jakby były wytworem dziecięcej wyobraźni.” (Joe Wright, reżyser)

Czasami dobrze jest przenieść się w świat dziecięcej wyobraźni i marzeń ehhh............Śmiech