Certyfikat Wiarygodna Szkoła

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Wyplera w Rudzie Śląskiej uzyskała za rok szkolny 2014/2015 certyfikat WIARYGODNA SZKOŁA.

Program Wiarygodna Szkoła obejmuje swym zasięgiem cały kraj. Jego głównym założeniem jest wskazanie i wyróżnienie placówek oświatowych, które dzięki odpowiedniemu poziomowi nauczania uzyskują bardzo dobre wyniki kształcenia, a dodatkowo zapewniają właściwą bazę i poczucie bezpieczeństwa swoim uczniom.

Program Wiarygodna Szkoła powstał w odpowiedzi na rosnącą potrzebę promowania wiarygodnego i solidnego wizerunku polskich szkół, które reprezentują właściwy poziom edukacyjny i wychowawczy oraz zapewniają odpowiednie bezpieczeństwo swoich uczniom. Synonimem uczestnictwa w Programie jest przyznawany Certyfikat Wiarygodności, który jest dowodem spełnienia powyższych kryteriów i potwierdzeniem właściwych standardów funkcjonowania szkoły.

Certyfikat potwierdza prestiż szkoły oraz jej właściwe zarządzanie. Program ma być także drogowskazem dla kandydatów, którzy są w trakcie podejmowania ważnej decyzji dotyczącej wyboru szkoły, w szczególności tych, którzy chcą wybrać szkołę z perspektywą rozwoju, gdzie mogą poszerzać swoje umiejętności.

Dzięki certyfikatowi WIARYGODNA SZKOŁA, SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2 IM. JANA WYPLERA - uczestnik Programu - wzmacnia swoją pozycję wśród innych szkół, jako wiarygodny partner w edukacji.

WIARYGODNA SZKOŁA