Półkolonie letnie 2015 za nami

Oj działo się, działoWystawiony język

Półkolonie letnie w SP nr 2

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za radość i uśmiech !!!!!!!!!!!

W czasie trwania półkolonii letnich, dochodzących realizowany był program  „Słońce, radość, uśmiech”. W tegorocznych półkoloniach obok uczniów naszej szkoły z proponowanej formy wypoczynku skorzystali również uczniowie z Szkoły Podstawowej nr 15, nr 23,  nr 6, nr 3. Opracowany program dostosowany był do wieku naszych uczestników. Do realizacji programu włączyli się również przedstawiciele Straży Miejskiej, Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej, Komendy Miejskiej Policji.

Atmosfera panująca wśród dzieci sprzyjała osiągnięciu zamierzonych przez organizatorów celów, a mianowicie aktywne i bezpieczne spędzanie wolnego czasu.

Zajęcia odbywały się  w godzinach 8:00 – 16:00.

Na półkoloniach panowała bardzo dobra atmosfera. Dzieci były w stosunku do siebie życzliwe. Starsze dzieci zgodnie współdziałały z młodszymi.

Byliśmy na kręgielni w C.H. Plaza w Nowym Bytomiu. Uczestniczyliśmy w sensach filmowych   w Cinema City w C.H Plaza w Rudzie Śl. -  „Minionki”, „W głowie się nie mieści”.

Wzięliśmy udział  w zajęciach prowadzonych przez  pracowników SANEPID-u - Dział Oświaty Zdrowotnej  oraz „Wodociągów”, dotyczących   zdrowego odżywiania i poruszających problematykę wody.

Bawiliśmy się w   Sali Zabaw „Urwis” w Nowym Bytomiu oraz w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie, gdzie oprócz zabawy podziwialismy z wieży widokowej krajobrazy Górnego Śląska.

Kąpaliśmy się  na basenie krytym w Nowym Bytomiu. Niezapomnianych wrażeń dostarczył  nam wyjazd do Sztolni Czarnego Pstrąga w Tarnowskich Górach. Na zakończenie była huczna zabawa.