dr hab. Zbigniew Hojka, z Instytutu Historii Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w naszej szkole -2015

15 maja w piątek lekcje historii miały charakter mini wykładu , dzięki wizycie niezwykłego gościa. Tym gościem był dr hab. Zbigniew Hojka, z Instytutu Historii Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego.
Pan Profesor Hojka jest pracownikiem naukowym Zakładu Historii Nowożytnej XIX wieku. W kręgu jego rozlicznych zainteresowań badawczych są dzieje Górnego Śląska, w tym prasa, ustrój, dzieje kościoła.
Jest też autorem publikacji o naszym patronie Janie Wyplerze. Spotkanie z Panem Profesorem , było bardzo ciekawe, poszerzyło naszą wiedzę o wiele ciekawych a nieznanych nam wątków z życia i twórczości Jana Wyplera.

Pan profesor opowiedział nam o życiu i twórczości naszego patrona Jana Wyplera. Starsi uczniowie  przygotowali pytania do Pana profesora, na które to udzielił bardzo wyczerpującej odpowiedzi. Spotkanie odbywało się w bardzo miłej atmosferze. Dowodem tego były liczne pytania uczniów i pani wicedyrektor skierowane do gościa na zakończenie , a dotyczące tego wybitnego humanisty, poety, znawcy czterdziestu języków, tłumacza i propagatora polskości. Była to wspaniała lekcja historii . Młodzież gromkimi oklaskami i kwiatami podziękowała Panu Profesorowi i zaprosiła ponownie do naszej szkoły.

Dziękujemy za spotkanieUczniowie  oraz Rada Pedagogiczna SP nr2. Pan profesor obiecał nam, iż  odwiedzi jeszcze naszą szkołę.