Rok szkolny 2011-2013

Archiwum lata 2011 – 2013

 

1 miejsce Wiktorii Lein – Konkurs recytatorski poezji religijnej

 18 maja 2011 roku w Szkole Podstawowej nr 13 odbył się międzyszkolny etap Konkursu recytatorskiego poezji religijnej. Uczniowie mieli wybrać i zadeklamować fragment „Tryptyku rzymskiego” Jana Pawła II. Naszą szkołę reprezentowały Natalia Bauszek , Wiktoria Lein oraz Oliwia Pyka. Uczennice do Konkursu przygotowała Barbara Totoń-Kryjak.

Jury Konkursu przyznało I miejsce Wiktorii Lein – GRATULUJEMY!

 

Beatyfikacja Jana Pawła II

 W ramach przygotowań do wielkiego wydarzenia, jakim była beatyfikacja Jana Pawła II, uczniowie naszej szkoły przygotowali wystawę plakatów i albumów o Papieżu-Polaku. Na korytarzu SP2 można było zobaczyć przepiękne prace, które przedstawiały „Drogę do Świętości Jana Pawła II”.

Ponadto uczniowie klas VI wzięli udział w konkursie wiedzy o życiu i pontyfikacie Wielkiego Papieża.

1 miejsce zajęła Joanna Graczyk (kl. VI a)

2 miejsce zajęła Oliwia Pyka (klasa VI a)

3 miejsce zajął Dawid Pospieszczyk (klasa VI b)

Wydarzenia sportowe

 

W maju i czerwcu zostały rozegrane mecze piłki nożnej wśród szkół podstawowych .

W turnieju o Puchar Dyrektora Gimnazjum uczniowie klasy VI zajęli I miejsce wygrywając

3- 0  z drużyną szkoły nr 16 . Nasi chłopcy zajęli również I miejsce w turnieju piątek piłkarskich zorganizowanym przez SRS ,,Orlik".

W czerwcu zakończył się długoterminowy turniej tenisa stołowego

I miejsce zajął   M. Grudzień ,

II miejsce   M. Mołek

III miejsce   P. Król

Wśród dziewcząt najlepsza okazała się K .Christ.

Wydarzenia majowe

 

Miesiąc maj w życiu  nas Polaków jest miesiącem bardzo ważnym. Tak jak młode liście drzew zwiastują nadejście wiosny,tak wszystkie majowe wydarzenia w naszej historii budziły nadzieję Polakow, na wolność i niezależność. Aby oddać hołd szacunek i uznanie,tym wszystkim, którzy w tamtych czasach przelewali krew i oddali życie za ojczyznę, uczniowie klasy VI a,VIb, Va wraz z nauczycielami historii przygotowali bardzo pouczający, kształcący postawy patriotyczne, a także wzbogacający wiedzę uczniów projekt edukacyjny, w którym zawarto takie wydarzenia jak:

  • uchwalenie Konstytucji 3 maja,
  • 90 rocznica III Powstania Śląskiego,
  • włączenie Polski do struktur Unii Eurpejskiej,
  • uchwalenie Święta Flagi.

W scenariuszu tego projektu znalazło się przedstawienie, konkurs wiedzy nt. wszystkich świąt majowych, oraz wykonanie przez  uczniów wszystkich klas  prac plastycznych. Ważnym punktem całego programu , było przypomnienie sylwetki Jana Wyplera, patrona naszej szkoły oraz błogosławionego Jana Pawla II.Przedstawienie uświetnił występ uczniów klasy IVa, a w szczególnosci Weroniki i Oli, które wykonywały piosenki Powstanców Śląskich. Nad całością czuwały panie:  mgr Halina Duda i mgr Mariola Marszałek.

Kolejny suskces naszego ucznia-Kangur Matematyczny

 

Tradycją ubiegłych lat, chętni uczniowie naszej szkoły wzięli udział w MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE MATEMATYCZNYM "KANKUR MATEMATYCZNY" pod patronatem Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W tym roku Adrian Skutelaz klasy 6B znalazł sie w grupie z najlepszymi wynikami i otrzymał wyróżnienie i nagrodę II stopnia w kategorii Beniamin.

 

STACJE DROGI KRZYŻOWEJ W kwietniu rozstrzygnięto konkurs plastyczny pt. stacje Drogi Krzyżowej. I miejsce przyznano Natalii Budny i Sarze Ludwig II miejsce zajęła  praca Karoliny Siwińskiej III miejsce przyznano Małgosi Skuteli Wyróżnienie otrzymał Krzysiu Józefiok Prace uczniów eksponowane były w naszej szkole i mogli je podziwiać uczniowie, nauczyciele  oraz osoby odwiedzajace naszą placówkę. Konkurs przygotowała katechetka M.Koj.

 

Tydzień Bibliotek W dniach od 8 do 15 maja pod hasłem: BIBLIOTEKA zawsze po DRODZE, Nie mijam – WCHODZĘ uczestniczyliśmy w obchodach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. W ramach tego święta w naszej szkole miały miejsce następujące wydarzenia: rozstrzygnięto przeprowadzone wcześniej wśród uczniów klas l – III konkursy czytelnicze i plastyczne oraz nagrodzono ich laureatów, propagowano czytelnictwo wśród uczniów uczęszczających do świetlicy szkolnej, zorganizowano konkursy plastyczne w świetlicy o tematyce związanej z bohaterami literackimi, przeprowadzono ankietę wśród uczniów klas V na temat pracy biblioteki szkolnej.

 

Międzynarodowy Dzień Książki Dziecięcej

 Po raz pierwszy w naszej szkole obchodziliśmy w tym roku

Międzynarodowy Dzień Książki Dziecięcej.

Święto to obchodzone jest co roku 2 kwietnia, w dzień urodzin H. Ch. Andersena.

Motto przewodnie tegorocznego święta brzmiało:

The book remembers,

a jego głównym organizatorem była Estonia.

Z okazji kwietniowych uroczystości w naszej szkole

przygotowaliśmy

okolicznościowe gazetki, wystawki oraz konkursy czytelnicze.

Podsumowaniem wszelkich działań był apel, podczas którego przedstawiono wyniki konkursów czytelniczych i plastycznych oraz nagrodzono ich laureatów.

Uczniowie klasy 5 a zaprezentowali zgromadzonym  przedstawienie oparte na baśni Andersena „Księżniczka na ziarnku grochu”.

Bibliotekarze przeprowadzili wśród widzów błyskawiczny konkurs

ze znajomości życia i twórczości słynnego baśniopisarza.

Za każdą prawidłową odpowiedź, była słodka nagroda.

 

W 8 edycji "Szansy na sukces" zdobyliśmy niezmiernie dla nas cenną nagrodę publiczności. Cieszymy się, że aż 25 % wysłanych sms-ów otrzymała nasza szkoła. Jest  to dla nas ogromne wyróżnienie. Nagroda publiczności ma za wsze szczególne znaczenie, ponieważ artysta ma świadomość, że jego wykonanie trafiło do ogółu słuchaczy i widzów. Przyciągnęło i intrygowało na tyle, aby zagłosować na niego.(zdjęcia z finałowego koncertu w naszej galerii)

Wszystkim, którzy oddali na nas głos dziękujemy!!!  

NASI GÓRĄ !!!

Zespół Szkół w Pyskowicach

pod patronatem
Śląskiego Kuratora Oświaty oraz Burmistrza Miasta zorganizował po raz

IV Ogólnopolski Konkurs Plastyczny.

Temat tegorocznego konkursu brzmiał:

„WYMARZONA WAKACYJNA PODRÓŻ”.

Po raz pierwszy do rywalizacji przystąpili także uczniowie naszej szkoły,

osiągając od razu ogromny sukces.

Na 90 placówek uczestniczących w konkursie nasi reprezentanci zajęli I i III miejsce w kategorii klas IV – VI oraz zdobyli wyróżnienie I stopnia.

 Do grona laureatów należą:

Sara LUDWIG – I miejsce

Natalia BUDNY – III miejsce

 

Artykuły