Szkolny konkurs dla klas IV i V na najciekawsze wykonanie tabliczki mnożenia

Jak co roku, w ostatni piątek września odbywa się akcja edukacyjna „ Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia”. Ma ona na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli ją zapomnieć, mają okazję nadrobić te zaległości. Jedną z form dla klas IV i V jest „Szkolny konkurs na najciekawsze wykonanie tabliczki mnożenia”.

1.  Cele:

• doskonalenie i utrwalanie tabliczki mnożenia,
  • rozbudzenie zainteresowania matematyką,
  • motywowanie do kreatywnego myślenia,
  • rozwijanie wyobraźni.

2. Zasady uczestnictwa:

• W konkursie mogą brać udział uczniowie klas czwartych i piątych Szkoły Podstawowej nr 2 w Rudzie Śląskiej.
  • Przedmiotem konkursu jest samodzielne wykonanie tabliczki mnożenia (Technika, forma, wielkość, użyte materiały dowolne).
  • Prace należy złożyć do 28 września 2018r., w sali C – 1 – 1 (p. Paszek) lub w sali C – 1 – 4(p.Mołek).
  • Każdą pracę należy podpisać na odwrocie: imię i nazwisko autora oraz klasa.
  • Zgłoszone prace oceni komisja w składzie: p. Paszek, p. Mołek, p. Bieniek.
  • Przy ocenie prac brane będą pod uwagę: poprawność matematyczna, pomysłowość oraz estetyka wykonania.
  • Wyniki konkursu będą ogłoszone do tygodnia od daty zakończenia.

Życzymy owocnej pracy Mrugnięcie

Organizatorzy: