# Bicie rekordu w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo- oddechowej

W poniedziałek, 16.10.2017r., kolejny już raz, w Europejskim Dniu Przywracania Czynności Serca „Restart a Heart Day”, razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, braliśmy udział w ustanawianiu rekordu w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej. W tym roku udział brała grupa chętnych uczniów z klas 7a, 7b, 4a, 4b, 4c, 4d oraz najmłodsi uczestnicy, uczniowie klasy 1b. Przez 30 minut odbywała się jednoczesna resuscytacja na 5 fantomach pod czujnym okiem pani pielęgniarki. Wielkie podziękowania za udział wszystkim, którzy chcieli sobie przypomnieć podstawy udzielania pomocy przedmedycznej, a uczniom klasy pierwszej, za chęć nauczenia się tego. Już wkrótce, klasy trzecie będą miały okazję poznania tej sztuki na specjalnych zajęciach. Na kolejnym rekordzie będzie nas więcej!