Ogólnopolskie czytanie

8 czerwca 2018 roku o godz. 10.00 tysiące uczniów z całej Polski (i nie tylko) czytało książki. Próbowali pobić ustanowiony rok temu rekord 459 409 osób czytających w tym samym momencie. Tak naprawdę rekord był pretekstem, a chodziło o to, by sobie poczytać. Dla rozrywki, z uśmiechem, we wspólnym gronie.

Biblioteki, będące organizatorami akcji, udowodniły, że uczniowie chcą czytać. Wspólnie stworzyliśmy masową akcję czytelniczą na niespotykaną dotąd skalę, dzięki której pokazano dorosłym, jak się czyta w młodym pokoleniu.

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Wyplera

Liczba uczestników: 328

Miejscowość: Ruda Śląska

Data przeprowadzenia akcji: 08.06.2018

Godziny przeprowadzenia akcji: 10.00 - 10.15

Miejsce przeprowadzenia akcji: Tereny zielone w pobliżu szkoły

Przebieg akcji:

W tegorocznej edycji akcji "Jak nie czytam jak czytam" postanowiliśmy wyjść poza teren szkoły.

W słoneczny dzień uczniowie i nauczyciele naszej szkoły, zabierając ze sobą ciekawe książki, podążyli w kierunku osiedla. Niektórzy uczniowie przebrali się za wybranych bohaterów literackich , inni propagując zdrowy tryb życia byli wyposażeni w rolki i hulajnogi. Jednak każdy znalazł chwilę na "zaczytanie się", na przeniesienie się w świat wykreowany przez autora.

Nie zabrakło również haseł promujących czytanie.