BEZPIECZNE WAKACJE 2018

BEZPIECZNE WAKACJE>>>>>>>>>>>>>WSKAZÓWKI

DOPALACZE - WYPALACZE "ŚRODKI ZASTEPCZE">>>>>>>>>>>>>>>>

Znalezione obrazy dla zapytania powiatowy inspektor sanitarny ruda śląskaP A Ń S T W O W Y      P O W I A T O W Y

I N S P E K T O R    S A N I T A R N Y

W   R U D Z I E    Ś L Ą S K I E J

41 – 710 Ruda Śląska, ul. Dąbrowskiego 9

tel. 3-400-384 do 5; 3-400-404;  fax. 3-400-403

e – mail : psse.rudaslaska@pis.gov.pl    http://psserudaslaska.pis.gov.pl

OZ-611-68-4059 /18                                                                        Ruda Śląska, dnia 20.06.2018 r.

BEZPIECZNE WAKACJE 2018

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Rudzie Śląskiej informuje, że
w związku ze zbliżającym się okresem wakacji letnich na terenie województwa śląskiego prowadzona będzie  akcja pn. „Bezpieczne Wakacje 2018”.

Celem akcji, która trwać będzie od 25 czerwca do 31 sierpnia, jest stworzenie bezpiecznych warunków wypoczynku dzieci i młodzieży na terenie województwa śląskiego poprzez prowadzenie działalności edukacyjno - informacyjnej, zwłaszcza w zakresie bezpiecznych zachowań zdrowotnych.

Podczas "Bezpiecznych Wakacji 2018" pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej
województwa śląskiego będą przeprowadzali kontrole turnusów figurujących
w elektronicznej bazie wypoczynku (http://wypoczynek.men.gov.pl) w trakcie ich trwania. Zgodnie z ustawą o Państwowej Inspekcji Sanitarnej (Dz. U. z 2017 r. poz. 1261 z późn. zmian.), do zakresu działania Państwowej Inspekcji Sanitarnej w dziedzinie bieżącego nadzoru sanitarnego należy kontrola przestrzegania przepisów określających wymagania higieniczne i zdrowotne między innymi w ośrodkach wypoczynku.

Problemy związane z niewłaściwymi warunkami higieniczno-sanitarnymi w miejscu wypoczynku dzieci i młodzieży na terenie Rudy Śląskiej należy zgłaszać do Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Rudzie Śląskiej.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Rudzie Śląskiej zwraca się z prośbą o włączenie się do działań i zamieszczenie na Państwa stronach internetowych plakatu „Bezpieczne Wakacje” oraz „Dopalacze Wypalacze. Groźne narkotyki”.

Państwowy Powiatowy

Inspektor  Sanitarny w Rudzie Śląskiej