Akcja charytatywna klasy 3AG

Klasa 3Ag zorganizowała akcję zbiórki odzieży, zabawek i materiałów biurowych na rzecz Ośrodka Pomocy Dzieciom i Rodzinie w Rudzie Śląskiej. Najpierw uczniowie udali się do dyrekcji ośrodka i zapytali o najważniejsze potrzeby, następnie zapytali dyrekcję szkoły o zgodę na przeprowadzenie akcji, a po jej uzyskaniu przygotowali plakaty i ulotki informujące o akcji, które rozwiesili w szkole i rozdali we wszystkich klasach. Potem podzielili się zadaniami w celu przygotowania kulminacyjnego punktu całej akcji czyli kiermaszu ciast i innych słodkości, który miał miejsce 21 maja. Za zebrane pieniądze zostaną zakupione materiały biurowe, które wraz ze zgromadzonymi wcześniej rzeczami zostaną przekazane jako pomoc materialna dla OPDiR. Na uwagę zasługuje fakt, że była to akcja w całości wymyślona i zrealizowana przez uczniów klasy 3A gimnazjalnej. Cieszy takie zaangażowanie społeczne i wrażliwość na potrzeby innych, jaką wykazali się uczniowie.

Elżbieta Bartoszek