Ogólnopolska akcja ekologiczna

W imieniu SAMORZĄDU SZKOLNEGO zapraszam Państwa do udziału w ogólnopolskim przedsięwzięciu.Postanowiliśmy zgłosić naszą placówkę do ogólnopolskiej akcji ekologicznej, w której zebrane zużyte i uszkodzone telefony komórkowe zostaną przekazane do profesjonalnego recyklingu.

W nawiązaniu do międzynarodowej akcji ekologicznej: „Sprzątanie Świata 2017” (Clean Up the World 2017) zapraszamy po raz kolejny do aktywnego uczestnictwa w IX edycji ogólnopolskiej akcji ekologicznej.

Zużyte, uszkodzone telefony komórkowe zawierają metale ciężkie takie jak np. ołów oraz kadm i są znacznym zagrożeniem dla naszego środowiska naturalnego, szczególnie wody i gleby. Honorowy patronat nad działaniami objął pan profesor Zbigniew Nęcki z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie .

W poprzedniej edycji akcji wzięły udział szkoły z całej Polski zbierając średnio po ok. 5 kg zużytych telefonów na 100 uczniów. Wierzymy, że ta akcja przyczyni się do ugruntowania postaw i nawyków ekologicznych, dzięki którym nasza planeta będzie z roku na rok czystsza i bezpieczniejsza.

CO MOŻEMY ZROBIĆ ?

1. Jeśli mamy w domu niepotrzebny, zajmujący miejsce w szufladzie stary telefon możemy do 17 listopada 2017 r. przynieść go do szkoły (miejsce zbiórki - portiernia, przy wejściu głównym, tam znajduje się specjalny karton ). PRZYNOSIMY TELEFONY BEZ BATERII !!! Stan techniczny telefonów nie ma żadnego znaczenia. Telefon nie musi być sprawny i może być uszkodzony bądź w częściach.

2. Zebrane telefony zostaną następnie przekazane specjalistycznej firmie recyklingowej dokonującej profesjonalnej utylizacji urządzeń elektronicznych.

3. Każda szkoła za każdy kg zabranych telefonów komórkowych bez baterii otrzyma 1 punkt.

4. Za zebrane punkty wszystkie szkoły otrzymają kupony firmy Sodexo według przelicznika: 1 punkt = 5 zł.

5. Kupony będą wysyłane do wszystkich szkół uczestniczących w konkursie po zakończeniu akcji ekologicznej. Kupony Sodexo można realizować w pomad 50.000 sklepach, punktach usługowych, itp na terenie całego kraju zgodnie z potrzebami szkoły.

6. Szkoły, które uzyskają najlepsze przeliczniki (relacje) ilości zebranych kg telefonów do ilości uczniów w szkole otrzymają dodatkowe nagrody. Wyniki akcji ekologicznej – konkursu zostaną opublikowane zgodnie z regulaminem w styczniu 2018 r. na stronie www.ekophone.pl

Zacznijmy porządkowanie i sprzątanie świata od własnego biurka i otoczenia.

DZIĘKUJEMY ZA EKOLOGICZNĄ POSTAWĘ. PAMIĘTAJ BĄDŹ EKO