Bezpiczeństwo uczniów - informacje ogólne

Bezpieczeństwo uczniów

Na podstawie Rozporządzenia MEN i S z dnia 31.12.2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (Dz. U. z 2003 r. Nr 6, poz. 69 ze zmianami) oraz Ustawy z dnia 26 czerwca 1974 – Kodeks Pracy (tekst jednolity: Dz U. 1998 Nr 21 poz. 94 ze zmianami) oraz innych przepisów regulujących pracę z dziećmi i młodzieżą

SZANOWNI PAŃSTWO RODZICE (OPIEKUNOWIE) UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2 im JANA WYPLERA w RUDZIE ŚLĄSKIEJ

Uprzejmie informuję i przypominam, że w czasie zajęć lekcyjnych oraz przed ich rozpoczęciem / od godz.7.45 /, za wyjątkiem dzieci korzystających ze szkolnej świetlicy, obowiązuje zakaz wstępu na teren szkoły.

Osoby dyżurujące - nauczyciele oraz pracownicy obsługi - mają prawo przypominać Państwu o obowiązującym zakazie. Zakaz dotyczy: głównego holu , szatni uczniowskich, korytarzy szkolnych. Kontakt z nauczycielami lub wychowawcami odbywa się w wyznaczonych przez nich terminach.

W wyjątkowych przypadkach proszę kontaktować się z nauczycielami w czasie przerw, pod warunkiem, że nauczyciel nie pełni na przerwie dyżuru.

Osoby wchodzące na teren szkoły (poza główny hol) mają obowiązek wpisać swoje wejście i wyjście do odpowiedniego zeszytu.

*Wykaz dyżurów nauczycieli znajduje się na tablicy informacyjnej.

Uwaga uczniowie!

Przypominamy obowiązujące zasady w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Jana Wyplera w Rudzie Śląskiej

• Szkoła otwierana jest o godz. 7.00.

• W czasie zajęć przewidzianych w planie lekcji nie wolno bez zwolnienia opuszczać terenu szkoły.

• Uczniowie oczekują na zajęcia w holu głównym szkoły, obuwie na zamienne przebierają w szatni.

• Na lekcje o godz. 8.00 uczniowie przechodzą z holu na teren szkoły od godz.7.45.

• Na pozostałe lekcje wchodzą w czasie przerw.

• W czasie trwania lekcji uczniom nie wolno przebywać na korytarzach szkolnych.

• W salach lekcyjnych wolno przebywać tylko pod opieką nauczyciela.

• Po ostatniej lekcji w sali uczniowie porządkują ją i wystawiają odwrócone krzesła na stoliki.

• Po ostatniej lekcji dla klasy uczniowie idą do szatni.

• W przypadku zauważenia sytuacji zagrażającej bezpieczeństwu należy natychmiast powiadomić najbliższego nauczyciela lub pracownika szkoły.