Spektakularne osiągnięcie Tomka Grewendy

Od pokoleń matematyka wzbudza wśród uczniów strach i lęk, a przecież mamy z nią do czynienia dziennie - Matematyka jest wszędzie. Nie sposób odnaleźć drugą tak wszechstronną, a jednocześnie przejrzystą naukę.

W VI edycji Miedzynarodowego Konkursu "Matematyka w obiektywie" wzięli udział Weronika Nawara, Tomasz Grewenda i Szymon Krzymiński.

Konkurs cieszy się ogromnym zainteresowaniem, o czym świadczą słowa organizatora:

"Tegorozna edycja przyniosła absolutny rekord zgłoszeń. Liczba prac przewyższyła sumę zgłoszeń z pięciu dotychczasowych edycji.

Otrzymaliśmy ponad 8000 fotografii zaopatrzonych w podpisy i komentarze m.in.zPolski, Niemiec, Francji, Holandii, Czech, Ukrainy, Luksemburga,Norwegii, Włoch a nawet z Chin."

Miło mi jest poinformować, iż Tomasz Grewenda z klasy 6A uzyskał IV miejsce (nagrodzone). Poza nagrodami i dyplomem od organizatorów Tomek otrzymał również dyplom Ministra Edukacji Narodowej oraz podziękowania od Fundacji XX Czartoryskich.  Zdjęcia przesłane do konkursu :

Krzywe na liściu

Parkowe figury

Uliczne proste równoległe  Wytrzymała Figura

Średniowieczna bryła ze współczesną spiralą

i najważniejsze, nagrodzone zdjęcie "Niewiadoma dla przedszkolaka"

Należy dodać, że nie wystarczyło tylko przesłać zdjęcia. Istotną rzeczą było opisanie i nazwanie swojego zdjęcia.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

mgr Katarzyna Paszek - Ambasador MWO Tomka